HEAŞ ile Express Uçak Bakım Sözleşme Banner

HEAŞ ile Express Uçak Bakım ve Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketi Arasında Sözleşme İmzalandı.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı meydan otoritesi ve işletmecisi HEAŞ – Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. ile Express Havacılık Uçak Bakım ve Eğitim Hiz. Tic. Ltd. Şti. arasında uçak bakım hangarı ile hangar apronu yapımı ve işletilmesi konusunda arazi kiralanmasına ilişkin sözleşme imzalandı.

Sözleşme kapsamında; mevcut HABOM bölgesinde yaklaşık 28.000m2 büyüklüğünde arazi, 20 yıllığına Express Uçak Bakım ve Eğitim Hiz. Tic. Ltd. Şti.’ne kiralanmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin Sağlam; “İmzalanan bu sözleşmeyle, pandeminin oluşturduğu krizin devam ettiği bir dönemde, havalimanımızda mevcut bulunan paydaşlarımıza ilave olarak yeni bir MRO Merkezinin yapımına ilişkin işbirliğimizden memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Ve bu işbirliğimizin de uzun soluklu olmasını temenni ederim. Bu yatırımı, Express Havacılık Grubunun havalimanımızın sürdürülebilir büyüme potansiyeline olan inanç ve desteğinin bir göstergesi olarak değerlendirmekteyim. Kendilerine çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun.” dedi.

Express Uçak Bakım ve Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Sefa Tuncer de; konuyla ilgili, yapılan işbirliğinin Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve Express Uçak Bakım adına hayırlı olması temennilerinde bulundu.