Anasayfa

genel-bilgiler

Geçici Giriş Belgesi

Havalimanına bakım, onarım ziyaret ve kısa süreli çalışma için gelenlere verilir.

Geçici Giriş Belgesi müracaatını sadece Sabiha Gökçen Havalimanında faaliyeti olan firmalar yapabilir.

Okul gezisi için alınacak olan Geçici Giriş Belgesi için öncelikle okulun bağlı olduğu İlçe Milli Eğitim MÜdürlüğünden Sabiha Gökçen Havalimanında gezi yapılacağına dair yazlı izin alınır ve Geçici Giriş Belgesi Müracaat yazısının ekine konur. Ayrıca Okul gezisi için yapılan Geçici Giriş Belgesi müracaat yazısının HEAŞ 'ın Kurumsal İletişim Birimi yetkilisi tarafından görülerek kaşe ile onaylanması gerekmektedir.

Fotoğraf ve Video (Film, Dizi Reklam vs.) çekimleri yapmak için alınacak olan izinler için öncelikle Geçici Giriş Belgesi müracaat yazısının HEAŞ 'ın Kurumsal İletişim Birimi yetkilisi tarafından görülerek kaşe ile onaylanması gerekmektedir.

Geçici Giriş Belgesi Müracaatı en geç 1 iş günü öce yapılır.

Geçici Giriş Belgesi müracaatı yapılan kişilerin havalimanına gelirken kimlik belgelerini mutlaka yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Evraklar

     1. Geçici Giriş Belgesi Talep Yazısı, (HEAŞ Kart Müracaat Programına bilgiler girilerek hazırlanır).

     2. Kimlik Fotokopisi   

     3. Pasaport Fotokopisi (Yabancı Uyruklu)          

         Ziyaretçi için hangi belgeye ait bilgiler kullanıldı ise o belgenin aslı mutlaka yanında olmalıdır.

         Aksi halde Geçici Giriş Belgesi verilmez.

Müracaatta İzlenecek Yol

Yukarıda belirtilen müracaat evrakları 3 nüsha ıslak imzalı olarak hazırlanır (Dış Hatlar ve Apron bölgelerini içermeyen taleplerde 2 nüsha hazırlanır, Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne gidilmez) ve SGH Mülki İdare Amirliğinden üç nüshayada sevk alınır. Sevk edilen evraklar tahkikat işlemleri yapılmak üzere sırayla SGH Emniyet Şb.Tahkikat Masası ve SGH Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne götürülür. Burada Heaş'a teslim edilecek olan nüshaya yetkililer tafından kaşe vurulur ve imza atılır.

Elde kalan son nüsha Heaş Gelirler Şefliğine götürülerek müracaatın ödemesi yapılır.

Ödemesi apılan müracaat evrakına Heaş Gelirler Şefliği yetkilisi tarafından Kaşe vurulur ve imza atılır. Son olarak evrak kurum personeli tarafından HEAŞ Güvenlik Müdürlüğüne teslim edilir.

Geçici Giriş Belgesi Müracaatı yapılan kişiler sadece İç Hatlar Giden Yolcu Salonu ya da Kara Tarafına gireceklerse evrak iki nüsha hazırlanır ve SGH Gümrük Muhafaza Müdürlüğünde işlem yapılmaz.